Tekstil Hava Kanalı (Hava Çorabı)

Tekstil Hava Kanalı (Hava Çorabı)

Tekstil Hava Kanalı;

Soğuk Hava Depoları, Şartlandırılmış Havalı +10 / +12 / +6 °C Parçalama ve Paketleme Tesislerinde çalışan personelin aşırı hava akımına maruz bırakmamak için özel olarak dizayn edilmiş, soğuk hava deposu içinde mevcut olan evaporatöre montajı gerçekleştirilerek fazladan yatırım maliyetine ihtiyaç duymayan tekstil hava kanalları ve montajı tarafımızdan gerçekleştirlmektedir. 
Tekstil Hava Kanalı Nasıl Çalışır?

Havanın sıcaklığı düştükçe yoğunluğu arttığından, ortam havasından daha ağır besleme havası kanal altındaki hava ile yer değiştirir.Hava hareketi tamamen yoğunluk farklarına ve mekan içindeki ısı kaynaklarının iletim hareketlerine bağlı olarak geliştiğinden, "pasif termal yer değiştirme" prensibi olarak anılır.
Oda içindeki aktivite ve proseslerin ısı üretimi arttıkça hava konveksiyon akımları daha şiddetli hale gelir, havanın yükselme hızı ve ısı kaynağı etrafındaki havayı etkileme derecesi artar. Böyle bir ortamda tavan altından egzoz edilen sıcak ve kirli hava yaşam alanından uzaklaşır ve oda içinde katmanlaşma (stratification) oluşur.
Tekstil Hava Kanalı (Hava Çorabı)

Teklif İsteyin

Acil Arıza Bildirimi